top of page

       КМУ вніс зміни до Положення про заклад дошкільної освіти, затверджене постановою від 12.03.2003 № 305 (далі — Положення). Воно викладене в редакції постанови КМУ від 27.01.2021 № 86. 

 

Порядок зарахування

 

        Директор зараховує дітей до державного (комунального) закладу дошкільної освіти протягом календарного року на вільні місця в порядку черговості надходження заяв про зарахування.

         Як правило, групи нових дітей формують на початок нового навчального року. До кінця літнього періоду діти старших груп вибувають із закладу у зв’язку з вступом до першого класу. Дітей інших вікових груп переводять до нових. Директор керується вже звичною для нього нормою з Положення: переведення вихованців з однієї вікової групи до іншої в межах одного закладу дошкільної освіти та формування його новостворених груп здійснюють щороку наприкінці літнього періоду, але не пізніше 31 серпня (п. 11 Положення). Саме в цей період місць вивільнюється найбільше, і директор має можливість прийняти нових дітей. При цьому директору слід дотримуватися нової норми про першочергове зарахування дітей.

          Пунктом 10 Положення визначено, що першочергово до державних (комунальних) закладів дошкільної освіти зараховують дітей, які:

- проживають на території обслуговування державного (комунального) закладу дошкільної освіти — в разі її встановлення його засновником;

- є рідними або усиновленими братами та/або сестрами дітей, які вже здобувають дошкільну освіту в такому закладі дошкільної освіти;

- є дітьми працівників такого закладу дошкільної освіти;

- належать до категорії дітей з особливими освітніми потребами, що зумовлені порушеннями інтелектуального розвитку та/або сенсорними та фізичними порушеннями;

- належать до категорії дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані під опіку, у прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, патронатну сім’ю, а також усиновлених дітей;

- перебувають у складних життєвих обставинах і на обліку в службах у справах дітей;

- діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів.

Ці  категорії дітей мають право на першочергове зарахування до закладів освіти відповідно до закону.

Документи, які подають батьки

 

       Один із батьків або інший законний представник дитини особисто подають директору заяву про зарахування дитини. Директор розповідає батькам про правила, норми, особливості освітнього процесу. Ознайомлює з документами закладу як:

  • Статут закладу;

  • Правила внутрішнього розпорядку;

  • розпорядок дня.

 

Якщо батьки мають право на першочергове зарахування дитини до закладу, то в заяві про зарахування дитини батьки мають зазначити реквізити документа, що визначає це право. Окрім заяви, батьки повинні пред’явити директору оригінал документа, що підтверджує право на першочергове зарахування дитини. Якщо право на першочергове зарахування не підтверджено, дитину зараховують до закладу на загальних підставах.

 

До заяви про зарахування дитини до закладу дошкільної освіти один із батьків повинні додати:

Якщо немає висновку лікаря про те, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти, це дає право директору закладу відмовити батькам у зарахуванні дитини до закладу.

 

         Для зарахування дитини до державного (комунального) санаторного ЗДО (санаторних груп в закладі комбінованого типу) для дітей із ранніми проявами туберкульозної інфекції, малими формами туберкульозу батьки додатково повинні подати довідку територіального закладу охорони здоров’я чи протитуберкульозного диспансеру, що дитина потребує перебування в санаторній групі відповідного профілю.

 

 

          Для зарахування дитини до спеціального закладу чи спеціальної групи до заяви про зарахування батьки додають висновок інклюзивно-ресурсного центру про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини щодо виявлених особливостей розвитку — порушень слуху, зору, мовлення, поведінки, опорно-рухового апарату, інтелектуального розвитку чи затримки психічного розвитку.

 

          Для зарахування дитини з особливими освітніми потребами до державного (комунального) закладу дошкільної освіти та утворення інклюзивних груп до заяви про зарахування батьки додають висновок інклюзивно-ресурсного центру про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини.

           Для зарахування дитини з інвалідністю до державного (комунального) закладу дошкільної освіти до заяви про зарахування батьки додають:

bottom of page