ШАНОВНІ БАТЬКИ!
Пропонуємо перелік порад, що допоможуть заощаджувати електроенергію:
-
Залишаючи кімнату, вимикайте світло та телевізор.
-
Використовуйте енергоефективні лампочки. Варто встановити світлодіодні (LED) енергозберігаючі лампочки, які не містять шкідливих речовин.
-
Датчики руху у коридорах, під’їзді, на сходах та інших місцях спільного користування також допоможуть заощаджувати. У приватному будинку їх можна встановити біля вхідних дверей та на подвір’ї.
-
Звертайте увагу на маркування побутових приладів. Енергозберігаючі мають маркування «А» чи «А+». Холодильник такого класу споживатиме на 30-50% менше електроенергії, ніж пристрій такого ж об’єму марки «В».
-
Режим очікування для комп’ютера доречний, якщо залишати його на кілька хвилин, а не на всю ніч. Слід вимикати пристрої, якими ніхто не користується. А ще краще – вимикати взагалі штекер з розетки. Це не лише дозволить заощадити електроенергію, але й вбереже пристрої від впливу можливих перепадів електроенергії. Можна також встановити автоматичні вимикачі.
-
Не можна залишати прилади, що працюють від акумулятора (наприклад, мобільні телефони), увімкненими довше, ніж потрібно для повної зарядки акумулятора.
-
Холодильник та морозильник варто тримати в чистоті, без льоду та снігу, регулярно розморожувати ці прилади та стежити за тим, щоб дверцята були щільно зачиненими.
-
Охолоджуйте їжу перед тим, як поставити її в холодильник.
-
Оптимальна температура в холодильнику – від нуля до п’яти градусів тепла. Регулюйте її відповідно до температури на кухні та кількості продуктів.
-
Прості побутові речі часто зберігають значну кількість газу та електроенергії. Наприклад, холодильник повинен розташовуватися подалі від плити, нагрівача, колонки чи бойлера, батареї та прямих сонячних променів, а сучасні пристрої для приготування їжі, наприклад, мультиварки, дають змогу готувати 2-3 страви одночасно , що економить як газ, так і електроенергію.
-
Використовуйте НВЧ-печі, МХ-печі та індукційні плити – вони працюють швидко та економічно.
-
Не залишайте приєднаними до розетки зарядні пристрої (наприклад від мобільного телефон.
ШАНОВНІ БАТЬКИ!
Заощаджуємо тепло і газ
-
Тепловий лічильник в квартирі, що підключена до центрального опалення, дає змогу відслідкувати скільки тепла ви отримали та платити тільки за цю кількість.
-
Термостатичний вентиль на радіатор дозволить контролювати температуру в будинку, квартирі чи окремій кімнаті.
-
Розмір опалювального приладу повинен відповідати розміру приміщення, що отоплюється і його слід вимикати, якщо нікого немає в будинку.
-
Опалювальні прилади та радіатори будуть більш ефективними, якщо їх не затуляти меблями, важкими шторами, одягом чи декоративними панелями.
-
Система “тепла підлога” – спосіб підвести тепло саме туди, де воно найбільше потрібно. Наприклад, під робочий стіл або на ділянку підлоги, де ходять мешканці.
-
Перед початком кожного опалювального сезону слід перевіряти систему. Варто усунути повітряні пробки, відремонтувати місця можливого протікання, звертаючи особливу увагу на місця з’єднань частин системи. Це дозволить уникнути проривів під час експлуатації системи у холодний період.
-
Газову колонку або бойлер, які відпрацювали 15-20 років, варто замінити, бо з часом ці пристрої втрачають ефективність.
-
Більша частина тепла з будинку втрачається трьома шляхами: через двері та вікна, через дах та через зовнішні стіни. Відповідно, їх слід утеплювати. Найбільш доступний варіант, який може обрати кожен - утеплити вікна поролоновими смужками, підтягнути дверні петлі та додатково оббити самі двері, задути монтажною піною місця виходу та входу труб з оселі.
-
Вікна з подвійним або потрійним заскленням у кілька разів зменшують втрати тепла.
-
Необхідно підвищити теплоізоляцію вхідних дверей, звертаючи увагу на низ, верх та бічні стики між дверима і стіною.
-
Щільні штори допомагають утримувати тепло в оселі, але заважають надходженню тепла з радіаторів.
-
Товстий килим знижує тепловитрати, які йдуть через підлогу.
-
Модернізація системи вентиляції, а саме рекуперація тепла, – це реальний спосіб економії.