top of page

З В І Т

 

керівника дошкільного навчального закладу

ясла-садка комбінованого типу   №5 «Красная Шапочка» Дружківської міської ради Донецької області

САВІНОЇ  ВІКТОРІЇ  ВІКТОРІВНИ

про  свою діяльність перед педагогічним колективом

 та громадськістю

за  2020 – 2021 навчальний рік

Закінчився складний та незвичний навчальний рік і  ми підводимо підсумки роботи колективу дошкільного навчального закладу. Керуючись Положенням про порядок звітування завідувача ДНЗ перед трудовим колективом, представниками громадського самоврядування дошкільного закладу, пропоную вам оцінити мою діяльність як завідувача на посаді протягом 2020-2021 навчального року. Головними завданнями мого звіту, як засобу  інформування громадськості є:

  • підвищення відкритості дошкільного закладу;

  • задоволення інформаційної потреби різних груп користувачів: це і батьки, і педагоги, і засоби масової інформації та органи влади;

  • інформаційне забезпечення ринку освітніх послуг в   ДНЗ;

  • проведення громадської експертизи управлінських рішень, стратегій і програм розвитку установи.

Я, Савіна В.В., завідувач дошкільного навчального закладу ясел-садка комбінованого типу №5 “Красная Шапочка ”, звітую про основні напрямки своєї діяльності за 2019-2020 навчальний рік.

     Дошкільний навчальний заклад ясла-садок комбінованого типу №5 «Красная Шапочка» розташований за адресою: м. Дружківка, вул. Кошелєва, 4 , телефон 44672.; 33319747@mail.gov.ua

     Дошкільний навчальний заклад №5 «Красная Шапочка» у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Положенням про дошкільний навчальний заклад України, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 року за №305, власним Статутом, колективним договором та іншими нормативно-правовими актами. Керівництво роботою дошкільного закладу здійснювалось відповідно річного плану роботи.

• 1 група для дітей раннього віку;

• 4 групи для дітей дошкільного віку (із них 2 санаторні групи для дітей з латентною туберкульозною інфекцією та після вилікування від туберкульозу). Укомплектованість груп була проведена згідно з віком дітей, індивідуальними потребами та з урахуванням запитів батьків. Однак,  у зв’язку з відсутністю дітей з латентною туберкульозною інфекцією та після вилікування від туберкульозу, бажаючих відвідувати  санаторну групу для дітей з 24-годинним режимом роботи та з метою раціонального використання бюджетних коштів, відповідно до наказу МОН України від 04.11.2010 №1055 “Про затвердження Типових  штатних нормативів дошкільних навчальних закладів”  з 04.03.2021р  було закрито санаторну групу №3 для дітей з латентною туберкульозною інфекцією та після вилікування від туберкульозу з 24-годинним режимом та  виведено зі штату  працівників: 2ст. вихователя,

3,2ст. помічника вихователя, 0,25 ст. музичного керівника (наказ №23 від 04.01.2021р по ДНЗ №5 «Красная Шапочка»).

         Впродовж 2020 - 2021н.р. в ДНЗ функціонували  4 україномовних груп (100%). За валеологічним напрямком працювала гр. №2 за художньо-естетичним та гуманітарним напрямками працювали гр. № 1, 4,6.

Для занять дітей створено всі умови, обладнані спеціальні при­міщення:

• музична, спортивна зали;

• методичний кабінет;

• медичний кабінет;

• прогулянкові майданчики для кожної вікової групи;

• сучасний спортивно-ігровий комплекс.

 

      Цього року заклад відвідувало 63 дитини, з них:

• раннього віку — 9 дітей;

• дошкільного віку —54дітей.

             Щорічно на нараді при завідувачі вихователь-методист звіту­вала про наявність у ДНЗ дітей різних пільгових категорій та про роботу, проведену з дітьми зазначених категорій. Для ведення цієї роботи у закладі щорічно, на початку року, складається соціальний паспорт закладу, розробляється план заходів та проводиться аудит дітей різних пільгових категорій. У 2020-2021 н. р в ДНЗ виховується:

  • 17 дітей з багатодітних сімей;

  • 8 дітей виховується в малозабезпечених сім’ях;

  • 4 дитини із сімї ВПО;

  • 1 дитина із сімї учасника АТО;

          Усі ці діти проживають у нормальних побутових умовах.

Сім’ям з дітьми пільгових категорій протягом року надавались пільги щодо сплати за харчування: 50% на харчування - отримували діти з багатодітних сімей та безкоштовне харчування отримували діти із малозабезпечених сімей та діти учасників АТО.

           З метою створення належних умов для здобуття дітьми якісної дошкільної освіти  у дошкільному закладі  розроблені   та  вжиті заходи  щодо охоплення навчанням  дітей п’ятирічного віку. На виконання Закону України «Про дошкільну освіту», листа МОН України від 18.12.2000 року «Про організацію роботи з дітьми старшого дошкільного віку»,   листа Міністерства освіти і науки України від 07.05.2007 №1/9-263 «Про організацію обліку дітей дошкільного віку», Інструктивно-методичного листа МОН України від 04.10.2007 року «Про систему роботи з дітьми, які не відвідують дошкільні заклади», «Про здійснення соціально – педагогічного патронату» (від 17.12.2008 №1/9-811) було проведено облік дітей від 0 до 6 років, створено банк даних. В дошкільному закладі створена також і база даних дітей 5-ти річного віку. Був проведений педагогічний патронат дітей 4-5 років, які не відвідують дитячий садок. Вихователі проінформували батьків про можливі форми здобуття освіти їх дітьми. В ДНЗ розроблено заходи щодо залучення цих дітей до занять, свят та розваг.  Але аналіз організації даної роботи (співбесіди з батьками, відвідування дітей вдома) показав, що впродовж року ні одна дитина не відвідала консультативний центр за причин незручності для батьків. Однак, для батьків були розміщені та постійно поновлювалися на сайті дошкільного закладу цікаві матеріали та поради.

  Освітньо-виховний процес у дошкільному закладі забезпечу­вали 28 працівників: 15обслуговуючого персоналу, 1 медпрацівник, 12педагогів, у тому числі: 1 завідувач ДНЗ, 1 вихователь-методист, 1 практичний психолог,   8 вихователів та музичний керівник. З них мають повну вищу освіту – 5 (38%),  середню-спеціальну – 7 (62%). Всі педагоги володіють державною мовою, в межах, необхідних для виконання своїх посадових обов’язків. Педагоги закладу в постійному пошуку шляхів оновлення, вдосконалення педагогічного процесу. Кожному вихователю нашого закладу  притаманні любов до своєї професії, захопленість справою, працьовитість, цілеспрямованість, винахідливість, відповідальність, сумлінність, творчість у педагогічному процесі, впевненість в успіху.

        У закладі створено всі умови для  підвищення професійної майстерності кожного педагога. Організація підвищення кваліфікації та професійної майстерності проводилась за перспективним планом курсової перепідготовки та атестації. Атестацію цього року пройшли п`ять  педагогів: Кучма ЮВ., Кириллова О.М., Кравець Н.В., Андрєєєва І.Ю, Сироватська Ю.А. Педагоги закладу постійно приймають участь в роботі  методичних об`єднаннях, семінарах, тренінгах, вебінарах. Педагоги Андрєєєва І.Ю, Сироватська Ю.А., Кириллова О.М., Кравець Н.В. підтвердили відповідність раніше встановленому 11 тарифному розряду; вихователю Кучмі Ю.В. було присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії».

       Адміністрація закладу створює працівникам усі умови для плідної роботи.Завдяки оптимальній розстановці та цілеспрямо­ваному використанню кадрів робота колективу ДНЗ відзначається стабільністю та позитивною результативністю.

        У дошкільному закладі здійснюється соціальний захист працівників. Між адміністрацією і трудовим колективом закладу складений Колективний договір. Щодо соціально–трудових пільг, гарантій, компенсацій адміністрація та орган профспілкової первинної організації забезпечують належні умови соціального захисту працівників. Зобов’язання адміністрації, передбачені колективним договором, ретельно виконуються: вчасно виплачуються заробітна плата і аванс, всі педагоги отримують доплату за вислугу років, та престижність праці (20%), отримали грошову винагороду до Дня працівників освіти, всі пед.працівники отримують матеріальну допомогу на оздоровлення під час відпустки  в повному обсязі.

З метою забезпеченнярозвитку ДНЗ № 5 як повноцінного освітнього простору для навчання, виховання і розвитку дошкільнят нашогозакладувідповідно до їх задатків, нахилів, здібностей, індивідуальних, психічних та фізичних особливостей, культурних потреб;виконання вимог Базового компонента дошкільної освіти, забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту; створення безпечних і комфортних умов для учасників освітньогопроцесу дошкільного закладу, зміцнення матеріально - технічної бази закладу колективвпродовж року реалізовувавзаходиКомплексної програма розвитку ДНЗ № 5, затвердженої на 2015 - 2021 роки.      Матеріальна база ДНЗ у задовільному стані. Оснащення усіх приміщень відповідає нормативним вимогам. Технічне становище будівлі закладу задовільне. Дошкільний заклад має затишні приміщення, естетично-оформлені групи,  в яких  створено розвивальний життє­вий простір, який  забезпечує  сукупність умов, атмосфе­ру, що сприяє прогресивному розвитку свідо­мості та поведінки дошкільника; підживлює природні сили дитини для реалізації нею своїх потенційних можливостей; збагачує знанням основ філософії життя та практичними на­вичками, вдосконалює їх: забезпечує усвідомленість, культурність, міцність; позитивно впливає на становлен­ня особистісного досвіду; формує реалістичні образи сві­ту, елементарну систему морально-ду­ховних цінностей і базуються на знанні вікових та індивідуальних можливостей вихованців. Групи, які розташовані на першому поверсі ДНЗ мають ізольовані входи, що дає змогу забезпечувати  якісне проведення протиепідемічних заходів в період карантину, постійно дотримуватися виконання санітарно-гігієнічних вимог. Кожна група має окремий ізольований майданчик із зеленими насадженнями, тіньовий навіс. На території розміщено ігровий майданчик, функціонують земельні ділянки, квітники. Озеленення постійно оновлювалось на протязі всього року – проводилось вирубання старих дерев і висадження нових. Прибирання сміття та покос трави проводилися вчасно.

Протягом 2020-2021р за бюджетні кошти (разом 28 500грн):

 

- проведено перевірку опору ізоляції та силових систем, заземлення та петлі фази «0»;

 - зроблено промивку системи тепломережі;

 - перезарядку вогнегасників(100%);

 - частковий ремонт харчоблоку;

 - ремонт медичного кабінету та кабінету психолога;

- придбання бензокоси;

 - фарбування паркану та ігрового обладнання. 

       Дошкільний навчальний  заклад отримував протягом навчального року миючі та дезінфікуючі засоби, паперові  рушники, сума яких склала 30 000 гривень. Постійно забезпечувалось придбання матеріалів для оформлення приміщень до свят та розваг та придбання канцтоварів. Однак,  залишається невирішоною проблема  заміни вікон у дошкільному закладі та  капітальний ремонт харчоблоку та  дитячих туалетних кімнат. Фінансування недостатньо, кошти не виділяються.

       Резервом в роботі на сьогоднішній день стоїть питання щодо утеплення фасаду дошкільного навчального закладу, проведення частини  капітального ремонту асфальтового покриття території закладу,  ремонту  санвузлів та умивальних кімнат, групових кімнат,  інших приміщень закладу, придбання технологічного  обладнання для харчоблоку,  оснащення  ігрових і спортивного майданчиків, осередків самостійної рухової діяльності .

       Свою діяльність дошкільний заклад здійснює відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік та період оздоровлення. План роботи схвалюється педагогічною радою закладу. Реалізація Базового компоненту дошкільної освіти забезпечувалася освітніми програмами та навчально-методичною літературою, що затверджена Міністерством освіти і науки України та схвалена для використання в дошкільних навчальних закладах. В роботі керувалися  Програмою виховання і навчання дітей «Дитина», Програмою розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт»,  та впроваджувалися парціальні програми:

- «Про себе треба знати, про себе треба дбати», програма з основ здоров’я та безпеки життєдіяльності дітей віком від 3 до 6 років  (авт. Лохвицька Л. В.);

- «Грайлик», програма з організації театралізованої діяльності в дошкільному навчальному закладі (авт.: Березіна О. М., Гніровська О. З.,   Линник Т. А.);

- «Радість творчості», програма художньо-естетичного розвитку дітей раннього та дошкільного віку (авт.: Борщ Р. М., Самойлик Д. В.);

- «Казкова фізкультура», програма з фізичного виховання дітей раннього та дошкільного віку (авт. Єфименко М. М.) та Концепцією національно-патріотичного виховання дітей та молоді (затверджено наказом МОН України від 16.06.2015 № 641), Положенням про дошкільний навчальний заклад (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2003 № 305), Санітарним регламентом для дошкільних навчальних закладів (затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016 № 234), Гранично допустимим навантаженням на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форм власності(затверджено наказом МОН України від 20.04.2015 № 446). 

        Основна методична проблема 2020-2021 н.р: «Формування інноваційної культури педагога як важливого чинника забезпечення якісної освіти, реалізації державних освітніх ініціатив, творчого та гармонійного розвитку особистості дошкільника». Методична робота в ДНЗ була сконцентрована навколо пріоритетних завдань педагогічного колективу:

  1. Продовження роботи по створенню сучасного, багатофункціонального, варіативного, доступного, безпечного предметно-просторового середовища, сприятливого  для гармонійного розвитку особистості дошкільника як гаранту готовності до Нової української школи та реалізації індивідуальних творчих потреб кожної дитини.

  2. Формування духовності, національної свідомості вихованців шляхом співпраці педагогів і родин.

  3. Використання інформаційно-комунікаційних технологій під час методичного забезпечення індивідуальної траєкторії формування корпоративної культури педагогів.

  4. Продовжити формувати основи  екологічної культури дошкільників під час організації пошуково–дослідницької діяльності.

         Для реалізації зазначених завдань у річному плані роботи закладу було визначено комплекс управлінських, методичних, організаційно - педагогічних форм роботи. На педагогічних радах, виробничих нарадах, нарадах при завідуючій, інструктивно - методичних зібраннях реалізація зазначених вище завдань аналізувалась, вносились корективи, щодо удосконалення роботи закладу. Педагогічний колектив  велику увагу приділяв індивідуалізації освітнього процесу, тобто  творчому розвитку кожної дитини, через гуманізм та любов, повагу, турботу про кожного вихованця, де основними позитивними факторами виступав педагогічний досвід вихователя, створення матеріальної та методичної бази, співпраця з батьками задля єдиної мети – формування гармонійно розвиненої індивідуальності малюка. Для  активізації творчого потенціалу педагогів, стимулювання   їхнього професійного саморозвитку й самоосвіти, а відтак і оновлення системи форм методичної роботи з кадрами, організації  освітньої роботи з дітьми на засадах партнерської взаємодії дорослого з дітьми через: включеність вихователя у запропоновану діяльність нарівні з дітьми; добровільне приєднання дошкільнят до діяльності; залучення батьків дітей до освітнього процесу, з педагогами закладу було проведено педради, семінари, семінари-практикуми, тренінги, консультації та індивідуальні (самоосвіта, докурсові та післякурсові завдання) форми методичної роботи. Кількісний та якісний аналіз оцінювання методичних заходів, проведених упродовж навчального року, показав, що всі вони мали пізнавальний

характер, були спрямовані на усунення недоліків, допущенних в питаннях організації навчально-виховного процесу. Достатньо уваги було приділено проведенню інтерактивних форм роботи з кадрами, в ході яких кожний педагог мав би можливість бути активним учасником взаємодії, самостійно визначати свої досягнення, свій творчий потенціал. Впродовж 2020-2021 навчального року  були  вжиті  заходи  щодо створення умов для варіативності навчання, виховання дітей та впровадження інноваційних педагогічних технологій в освітній процес. Педагогами були створені та втілені такі освітні проекти: «Сучасні підходи до організації роботи з формування навичок безпечної поведінки у дошкільників» (вихователь Кравець Н.В.), «Хатха–йога - нетрадиційний метод оздоровлення дошкільників» (вихователь Кириллова О.М), «Природне довкілля як засіб формування морально-естетичного розвитку дошкільників» (вихователь Сироватська Ю.А).

      Протягом року освітній процес з дітьми, які обслуговувались психологічною службою дошкільного навчального закладу, здійснювався за індивідуальними планами (річним, місячним)  практичного психолога СидоренкоВ.В., затвердженими керівником дошкільного закладу. Використання практичним психологом  нестандартних прийомів, сучасних технологій, а саме: психогімнастики, релаксації, масажів, вправ на корекцію дихання, емоційних ігор допомогло нормалізувати емоційний стан дітей. Використання таких прийомів позбавило агресії, стресів, почуття тривоги, стабілізувало настрій дитини, упевненість у собі, довіру до навколишнього світу, людей. Практичним психологом Сидоренко В.В. проводилися консультації для батьків про особливості виховання та навчання дітей та надавалися методичні рекомендації та поради на сайті дошкільного закладу та сторінках фейсбуку.

      Згідно з Положенням про обласний конкурс відеороліків-візитівок (презентацій) з національного виховання «Національне виховання – майбутнє держави» серед навчальних закладів Донецької області, затвердженим наказом департаменту освіти і науки від 23.10.2017 № 448, наказом департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації від 14.09.2020 № 233/163-20-ОД «Про проведення конкурсу відеороликів-візитівок (презентацій) з національного виховання «Національне виховання – майбутнє держави» серед освітніх закладів Донецької області», з метою узагальнення та популяризації досвіду національно-патріотичного виховання в закладах освіти міста з 21.09.2020 по 29.09.2020 р. було проведено І (міський) етап обласного конкурсу. ДНЗ №5 «Красная Шапочка»  став призером  I (міського) етапу обласного Конкурсу у номінації «найкраща презентація дошкільного навчального закладу»  та отримав ІІ місце. У серпні 2020 р. ДНЗ №5 «Красная Шапочка» презентував авторський дидактичний посібник «Пошуково-дослідницька діяльність дошкільників» (вихователь Кудлатова О.О)  на виставці «Дизайн Нової української школи» у рамках VІ серпневого Конгресу освітян Донеччини – 2020 в локації «Екологічне виховання» та отримали Сертифікат учасників.

  Для виявлення рівня засвоєння дітьми програмових вимог було проведено діагностику розвитку дітей (вересень, травень). Моніторинг діагностування дітей раннього віку вказує на позитивну їх адаптацію до умов виховання та навчання у дошкільному закладі, набуття ними навичок самообслуговування та значне підвищення рівня мовленнєвого,пізнавального та сенсорного розвитку. Моніторинг компетентностей дітей молодшого та середнього віку вказує на позитивну динаміку за всіма показниками. Компетентність дітей старшого дошкільного віку вивчалась за кваліметричною моделлю. З  27 випускників мають вищий рівень - 44% вихованців, достатній – 48%, середній – 8%. Діти з низьким рівнем розвитку компетентностей відсутні. Узагальнені результати та рівень засвоєння вихованцями знань і навичок відповідно до програмових вимог свідчать, що діти готові долати перші труднощі шкільного життя. Питання готовності дитини до школи та рівень шкільної зрілості старших дошкільників постійно стоїть на контролі завідувача ДНЗ та вивчається, аналізується спільно  вихователем-методистом, вихователями старших груп. Випускники ДНЗ (у 2021р  -  27випускників) зазвичай вступають до ЗШ № 9, за бажанням - у інші школи м. Дружківки та достатньо добре адаптуються в нових умовах. Педагогічний колектив підтримує зв'язок з вчителями шкіл, у які поступають наші випускники. У зв’язку з виконанням протиепідемічних заходів цього року не було організовано та проведено спільних заходів з учнями школи (спільні свята, розваги, екскурсії, тощо). Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю в наступному році.

      Проводиться системна робота щодо забезпеченню всіх служб ДНЗ інструкціями з ОП, ПБ, які переглядаються, доповнюються у зв’язку зі змінами в нормативному законодавстві чи в умовах життєдіяльності ДНЗ.  Інструктажі з  ОП, ПБ проводяться відповідно до плану та програми. Вчасно  проводиться навчання з евакуації згідно «Інструкції дії персоналу в разі виникнення надзвичайної ситуації», яка щорічно складається з урахуванням кадрових змін. Вся документація з ОП, ПБ затверджена і погоджена відповідно до  нормативни  вимог. Навчання і перевірка знань з ОП, ПБ  працівників ДНЗ проводиться один раз на 3 роки, результати заносяться до посвідчення  по перевірці знань з охорони праці. Результатом грамотної і професійної роботи з питань ОП, ПБ є відсутність в навчальному році випадків дитячого травматизму. Відповідно до вимог Закону України «Про охорону праці» адміністрація закладу спільно з профспілковим комітетом працювали над впровадженням державної політики в галузі охорони праці, яка базується на принципі пріоритету життя і здоров'я учасників освітнього процесу.

        В дошкільному закладі №5 «Красная Шапочка»  створені необхідні умови для фізичного розвитку дітей. Маємо фізкультурний зал з необхідним спортивним інвентарем. В кожній групі є фізкультурний куточок з нетрадиційним фізкультурним обладнанням. На території дошкільного закладу розташований спортивний майданчик де проводяться фізкультурні заняття на повітрі, спортивні розваги. Фізкультурно-оздоровча робота в дошкільному закладі будується згідно стану здоров'я та рівня підготовки дитини. На постійному контролі в адміністрації ДНЗ знаходиться до­тримання санітарно-гігієнічних вимог до умов та режиму вихован­ня дітей. Активне та систематичне впровадження оздоровчих технологій в освітньо-виховний процес дозволило покращити стан здоров'я, моніторинг якого регулярно здійснює медична служба.

Розподіл дітей по групах здоров'я

І група здоров'я – 63

II група здоров'я – 0

ІІІ група здоров'я – 0

По фізкультурних групах розподіл проведено таким чином:

• загальна група з фізкультури —  дітей (100 %);

• підготовча група з фізкультури — 0 дітей (0 %);

• спеціальна група з фізкультури — 0 (0%).

Аналіз захворювання дітей. Стан роботи з профілактики дитячого травматизму

Ранній вік – 22 дня, дошкільний вік – 67 днів.

З

      Кожен працівник закладу два рази на рік проходив обов’язковий медичний огляд, що  зафіксовано в індивідуальних медичних книжках.

 

Згідно трудового стажу робітників надавалися виплати по листам непрацездатності. Виробничого травматизму серед працівників закладу протягом року не було зафіксовано.

        Відповідно до статті 40 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», на виконання постанови МОЗ України від 22 вересня 2020 року № 55 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19 та з метою підтримання безпеки санітарного стану приміщень та забезпечення здоров’я учасників освітнього процесу:

- організували проведення інструктажів працівників щодо особливостей роботи закладу впродовж карантину, обмежувальних і протиепідемічних заходів та порядку дії у випадку виявлення ознак респіраторних  захворюваньу вихованців чи працівників;

- опрацювали порядок проведення профілактичних та протиепідеміологічних у тому числі дезінфекційних та інших заходів у закладі відповідно до Рекомендацій;

- проводили систематичний моніторинг стану здоровя  працівників та вихованців;

- забезпечили гігієнічну та санітарну обробку приміщень, ігрових та спортивних майданчиків закладу;

- забезпечили підготовку медичного кабінету як окремого приміщення тимчасової обсервації для осіб з підозрілими симптомами;

- обмежили доступ сторонніх осіб до закладу.

Адміністрація закладу забезпечила виконання комплексного плану протиепідемічних  заходів попередження виникнення та розповсюдження захворюваності на короновірус 2019-nСoV, заборонила проведення масових культурно-розважальних заходів за участю батьків  протягом навчального року. Сестра медична старша  Мезіна Н.Ф. спільно з вихователями проводили безпосередньо з кожним із батьків  консультативну, роз’яснювальну  роботу  з питань  дотримання вимог щодо профілактики коронавірусною інфекцією, особистої гігієни та правил відвідування дітьми дошкільного закладу у період  карантину. Захворюваність на короновірус 2019-nСoV протягом року  серед дітей не зафіксовано.

   Організація харчування в дошкільному закладі здійснювалася  на підставі Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту» (стаття 35), «Про охорону дитинства» (стаття 5), Постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки, Міністерства охорони здоров’я України від 17.04.2006 № 298/227  та Змінами до Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затверджені наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Міністерством охорони здоров’я України від 26.02.2013  № 202/165, наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України зі змінами, внесеними   від 17.10.2015 № 429 «Про затвердження Вимог щодо розробки, впровадження та застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах Системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР)». Питання організації роботи Системи якості управління безпечністю харчових продуктів залишається першочерговою  і у наступному році,  і потребує  змін у переоснащенні та поновленні  обладнання харчоблоку та комори дошкільного закладу.

        В дошкільному закладі створювались сприятливі умови для організації доцільного та якісного харчування. З боку завідувача та медичного працівника протягом року здійснювався систематичний контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних умов організації харчування. Відповідно до графіка проводились планові та оперативні перевірки щодо організації харчування, виходу страв та якістю приготування їжі. З боку вихователів здійснювався постійний контроль за культурою харчування вихованців. Відповідно до штатного розпису дошкільний навчальний заклад укомплектовано працівниками, які забезпечують організацію харчування.  Завгосп  Пімонова В.В. своєчасно подавала щомісячні та поточні заявки на продукти харчування відповідно до примірного двотижневого меню, затвердженого керівником дошкільного навчального закладу та погодженого з Головним управлінням Держпродспоживслужби. Щодня складали меню-розклади на наступний день. До дошкільного навчального закладу приймали лише якісні продукти харчування і продовольчу сировину, за наявністю супровідних документів, які відповідали вимогам державних стандартів сертифіката якості, державні реєстри або висновок санітарно - гігієнічної експертизи. Умови зберігання продуктів харчування та продовольчої сировини в дошкільному закладі задовільні, відповідають санітарно-гігієнічним вимогам.  Медична сестра  Мезіна Н.Ф. вчасно знімала пробу готових страв та робила запис про результати зняття кожної проби у Журналі бракеражу готової продукції. Кухар у присутності медичної сестри своєчасно відбирала добові проби. У дошкільному навчальному закладі видача готових страв на групи здійснювалась відповідно до графіка видачі їжі. Помічники вихователів дотримувались санітарних правил при отриманні їжі з харчоблоку: їжу отримували у промаркованому посуді з кришками, у спецодязі. Працівники харчоблоку готували смачні страви відповідно до картотеки страв, меню-розкладу, дотримуючись технологій приготування страв. Аналіз харчування дітей у закладі показує, що виконання норм харчування забезпечується не за всіма видами продуктів. До позитивних змін можна віднести збільшення споживання дітьми соків, що забезпечує норму, але відсоток кисло-молочних продуктів продовжує залишатися на низькому рівні. У раціоні дітей бракує овочів, фруктів. Така незбалансованість пояснюється недостатністю коштів, передбачених на харчування однієї дитини. Аналіз виконання норм харчування за навчальний рік – 60% середній показник по закладу.

 

 

 

Аналіз виконання норм харчування дітей у ДНЗ №5

за  2020-  2021 р.

№ п/п

Назва продукту

Виконання норми у %

(яслі)

 

 

Виконання норми у %

(санаторн)

 

Виконання норми у %

(сад)

 

 

1.

М’ясо

100 %

65%

76%

 

2.

Риба

100%

57%

86%

 

3.

Олія соняшникова

100%

100%

100%

 

4.

Масло вершкове

79%

37%

76%

 

5.

Молоко

16%

11%

16%

 

6.

Сир кисломолочний

16%

9%

16%

 

7.

Сир твердий

9%

8%

17%

 

8.

Яйце

63%

79%

37%

 

9.

Цукор

98%

90%

92%

 

10.

Картопля

74%

55%

57%

 

11.

Овочі

50%

44%

45%

 

12.

Фрукти

35%

11%

21%

 

13.

Соки

93%

58%

94%

 

14

Крупи

100%

100%

100%

 

 

 

67%

52%

60%

 

 

 

Середній показник по закладу      60%

                       %

 

 

     Стан роботи щодо організації харчування в ДНЗ було обговорено на педагогічних радах  (27.08.2020, 20.05.2021), заслуховувався  на нараді при завідувачі   (17.03.2021)  та відображено  у наказах  по закладу.

      З метою формування культури  свідомого  батьківства,  надання батькам  інформаційно  - консультативної  допомоги  впродовж навчального року працював     вебсайт   дошкільного закладу «Красная Шапочка», на сторінках якого колектив проводив планомірну роботу щодо розв’язання проблем виховання, навчання  та  розвитку  дітей, висвітлював роботу закладу у період карантину, розміщуючи інформаційний, роз’яснювальний  матеріал про коронавірусну інфекцію. Під час спілкування у групах по вайберу, через сторінки фейсбуку, педагоги постійно підтримували зв’язок із батьками, консультували їх, публікували рекомендації на онлайн-ресурсах, допомагаючи організувати роботу з дітьми вдома. Взаємодія з батьками  дала  змогу спільного осмислення моральних цінностей,  надала  суттєву педагогічну допомогу у розв’язання  проблем та завдань  морального, національного виховання дошкільнят,  переконала  в необхідності взаємодії  з дошкільним навчальним закладом для успішного розв’язання завдань.

       Робота зі зверненнями громадян у ДНЗ здійснюється відповідно до Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07.02.2008 року №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», згідно з інструкцією з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого

 

самоврядування, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 р. №348, а також наказами управління освіти та наказами по закладу. Відповідно внутрішнього наказу по ДНЗ №5 «Про затвердження графіка особистого прийому громадян завідувачем» та відповідно до посадових обов’язків, особистий прийом громадян у ДНЗ №5 постійно здійснюється керівником  згідно зі встановленим графіком кожний понеділок з 8.00 до 16.45. За звітній період у ДНЗ №5 «Красная Шапочка» зареєстровано 46 усних звернень. Усі звернення громадян розглянуті своєчасно, на всі звернення надані повні, вичерпні роз`яснення. Стан роботи зі звернення громадян  у закладі заслуховується двічі на рік на нарадах при завідувачі, планових виробничих нарадах   та надається до  відділу освіти  щоквартально  та  за рік.

       Управлінські рішення та дії завідувача дошкільного закладу у 2020-2021 навчальному році були спрямовані на:  

  • комплектацію штатів відповідно до затвердженого штатного розпису;

  • організацію заходів з підготовки та реалізації проектів у освітньому процесі;

  • складання бюджетного запиту на 2021 рік;

  • планування та проведення поточних ремонтних робіт у групах, приміщеннях закладу;

  • постійну роботу щодо створення позитивного іміджу закладу. Для цього систематично оновлювався вебсайт, цікаві пізнавальні статті, фотогалерея, висвітлення поточної роботи – все це сприяло відкритості ДНЗ № 5, залученню батьків до життя їх дітей у закладі;

  • організацію морального та матеріального заохочення працівників, які сумлінно виконують свої обов’язки, працюють творчо, результативно, є невід’ємною складовою успішного управління закладом;

  • організацію роботи з батьками та громадськістю.

   Таким чином можна зробити висновок, що обрані форми і методи, об'єднані зусилля адміністрації, педагогічного колективу та батьківської громади позитивно впливали на результативність роботи дошкільного навчального закладу. Виходячи з вищезазначеного можна дійти висновків, що робота в ДНЗ №5 протягом 2020/2021 навчального року проводилась відповідно до визначених завдань, на достатньому рівні.

      Висловлюю подяку всім, хто причетний до освітньо-виховного процесу та матеріально-технічного забезпечення діяльності нашого закладу і допомагає у здійсненні всіх тих цілей і завдань, які ставить перед собою наш педагогічний колектив, хто сприяє розвитку і вихованню молодого покоління.

bottom of page